Insignia 1.8 Problemy z odpalaniem

<<

SebeqRze

Dołączenie: 04 Mar 2019 22:10

Post 04 Mar 2019 22:22

Insignia 1.8 Problemy z odpalaniem

Witam,
Problem dotyczy odpalania na ciepłym silniku. Mianowicie co x razy zdarza mi się podczas odpalania że auto strasznie ciężko pali tak jak by miało zgasnąć. Po czym przy następnym odpaleniu pali od strzała, ktoś się spotkał z czymś takim? Dodam że na zimnym od strzała za każdym razem, problem pojawia się sporadycznie i to nie zawsze. Akumulator jest nowy. Gdzie szukać problemu? Winny rozrusznik na umarciu? Świece? Czy zupełnie coś innego? Dzięki za wszystkie pomysły jak i rady. Pozdrawiam.
<<

phex1337

Dołączenie: 23 Lip 2014 20:52

Post 06 Kwi 2019 18:50

Re: Insignia 1.8 Problemy z odpalaniem

Mam ten sam silnik i podobny problem przerabiałem

Na początek sprawdź przekaźnik od pompy i czy na ciepłym załącza pompę i dobija ciśnienie

Drugą rzeczą może być cofające się paliwo w prosty sposób możesz to sprawdzić. Zgaś silnik na ciepłym i odczekaj chwile odkręć zaworek przy wtryskach i wciśnij taki cypelek jak tryśnie mocno benzyną to wtryski nie przepuszczają. Ale ja dopiero po 2gim teście doszedłem że jeden jest uszkodzony najpierw dobiłem paliwo odkręciłem przed wtryskami tam chyba jest trójnik czy jakaś złączka podpiąłem wężyk i zaciągłem :D paliwo się cofało i bąbelki było widać ;)

Ale co auto to inny problem u mnie padł rezystor od wentylatora chłodnicy i co przekaźników powymieniałem ostatnio padają jak muchy ale ten typ tak ma :) Gdy byłem na szrocie gościu mi mówił że idą jak świeże bułeczki a jeden wziął od niego cały komplet hehe :D

Forum Opel Insignia poleca:

<<

chmuraro

Dołączenie: 21 Cze 2017 22:59

Post 14 Kwi 2019 18:30

Re: Insignia 1.8 Problemy z odpalaniem

Mam ten sam problem ,haha....ale najczęściej zdarza się ten problem na odpalaniu z rana,ale jak widzę że muszę trochę dłużej kręcić to wciskam pedał gazu i od razu zapali.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki benzynowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości