Gotuje płyn po wymianie termostatu.

<<

przemko21

Dołączenie: 22 Lut 2020 19:55

Post 22 Lut 2020 20:06

Gotuje płyn po wymianie termostatu.

Insignia A 2009
1.8 140KM A18XER

Podczas zimnych dni nie dogrzewało mi auta. Czasami 90 stopni było po pół godziny, czasami po 15 minutach, a czasami po 45 minutach. Loteria.
Szybka diagnoza - termostat. Termostat wymieniony na fabryczny. Chociaż przy demontażu różniły się. Stary miał dziurki wokół kołnierza, o dziwo robione fabrycznie.
Nowy termostat cały, domknięty.
Wymieniony termostat cały razem z obudową, odpowietrzony układ (chyba) ale zaczęły się problemy z przegrzewaniem. Po kilku kilometrach wyrzuciło płyn ale dolałem. Dziwne gdyż na wskazówce było 90 stopni.
Wróciłem do domu to samo, płyn jakby się gotował i wywalało go. Na dużym obiegu rura ciepła, miękka.
Zastanawiam się teraz czy dobrze zrobiłem z termostatem, gdyż lepiej dla mnie jak niedogrzewało jak ma mi wywalać płyn.
Myśle założyć ponownie ten stary z dziurkami. Ale mechanicy zastanawiają się dlaczego ten termostat ma fabryczne dziurki.
Zwariowałem, a może przewody do nagrzewnicy zamienione miejscami. Ale czy to by aż tak się działo.
Nie wiem co jest nie tak.
<<

deftwing

Dołączenie: 26 Lut 2020 22:54

Post 26 Lut 2020 23:16

Re: Gotuje płyn po wymianie termostatu.

Najprawdopodobniej uszkodzony lub krzywo wkręcony korek zbiornika płynu chłodzącego, czasami też przecinają się tam oringi korka
mimo to że na zegarach masz 90 stopni to silnik faktycznie osiąga 105 stopni ale zegary pokazują 90stopni żeby nie niepokoić kierowcy
Kiedy korek jest nieszczelny w takiej temperaturze płyn wygotowuje się gdy układ jest szczelny i pod ciśnieniem temperatura wrzenia przesuwa się do góry
i płyn się nie zagotuje

Forum Opel Insignia poleca:

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki benzynowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 5 gości