Skrzynia AT6 "zawiesza" się

<<

Bobgeldof

Dołączenie: 14 Gru 2017 21:37

Post 14 Gru 2017 22:07

Skrzynia AT6 "zawiesza" się

Moja Insygnia ma już przejechane 373 tyś km (kupiona 12-2012) i zaczęły się problemy z automatem. do tej pory nic przy tym samochodzie nie musiałem robić po za typowymi sprawami eksploatacyjnymi i przy 300 tyś turbina. dodam, że w turbinie uszkodził się jakiś mechanizm odpowiadający za regulację zmiennej geometrii czy coś takiego (w każdym razie nie brała oleju). tak więc samochód super udany tyle, że teraz w trasie skrzynia na przykład na 6 biegu zostaje. nawet przy obniżeniu znacznie prędkości nie redukuje biegów. nie można również zmienić biegów ręcznie. dopiero jak się zatrzymam skrzynia ustawia się na jedynkę i tam pozostaje po ruszeniu. znowu nie da się zmienić na wyższy bieg. dopiero po wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu wszystko wraca do normy. dodatkowo pojawia się komunikat "sprawdź skrzynię biegów...." i zapaliła się żółta kontrolka od silnika. dzisiaj byłem w ASO i podłączyli komputer - błędy jakie uznali za związane ze skrzynią to P 0735 i P 0700.skasowali błędy, żółta kontrolka zgasła i samochód działa prawidłowo. jutro trasa więc sprawdzę ale pewnie po jakimś dystansie problem pojawi się na nowo - jak powiedział mechanik "lepiej nie będzie". przebieg robi swoje i tak należy się cieszyć że dojechała do takiego wyniku.
Pytanie czy po tych objawach możecie coś podpowiedzieć? czy rzeczywiście skrzynia się "skończyła" czy należy coś w niej naprawić? czy trzeba liczyć się z wymianą całości, mówili w ASO, że to jakiś wkład i koszt około 7 tys netto. pozdrawiam
<<

MichaelWaf

Dołączenie: 17 Cze 2018 21:11

Miejscowość: Virgin Islands

Post 04 Lip 2018 20:11

Skrzynia AT6 "zawiesza" sie

A z innymi pojemnosciami silnika godnymi polecenia da sie dorwac z automatem dwusprzeglowym? Diesle odpadaja jak cos

Forum Opel Insignia poleca:

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Skrzynie biegów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości