Automat, szarpanie

<<

grzeda

Dołączenie: 09 Sie 2014 20:07

Post 19 Lut 2016 12:37

Automat, szarpanie

Cześć,

Przeszukałem dział, jest sporo wątków dotyczacych szarpania w automacie, ale chyba zaden nie odpowiada idealnie mojemu.
Gdy ruszam z jednyki po całkowitym zatrzymaniu auta (np na swiatlach) skrzynia szarpie dwukrotnie po popuszczeniu hamulca. Pierwsze szarpniecie jest nieco mocniejsze od drugiego - robi sie takie "HOP hop". Nie jest to moze szarpniecie, ktore wylewa kawe jak w innym watku, ale jest zauwazalne. Kiedy auto stoi lekko pod gorke to problem nie wystepuje i auto rusza plynnie. Czasami na plaskim tez nie szarpnie. Nie ma znaczenia czy zimna czy ciepla. Nie zauwazylem szarpniec przy zmianie biegow. Podczas z zmiany z P, R i N na D skrzynia zachowuje sie poprawnie - problem wystepuje jedynie podczas puszczenia/popuszczania hamulca.

Ktos spotkal sie z czyms podobnym?

Insignia kombi, 2.0, diesel 130 KM.
<<

JAN.MONTER

Dołączenie: 15 Sie 2017 22:11

Post 24 Sty 2018 10:25

Re: automat, szarpanie

Forumowicze, odpowiedź na problem z szarpaniem skrzyni biegów.
Opel Insignia, 2012, CDTI 130KM, automat, przebieg 250 000 km.
Problem - bardzo mocne szarpanie przy wbiciu "D" i delikatne przy redukowaniu z 5 na 4.
Diagnostyka telefoniczna przez firmy specjalizujące się w naprawie skrzyń biegów - skrzynia nadaje się do pełnej regeneracji, koszt 5-7 tys zł.
Udałem się do autoryzowanego serwisu Opla, gdzie zaproponowano mi wymianę oleju w skrzyni biegów, wgranie nowego oprogramowania do komputera oraz wgranie nowych sterowników do sterowania skrzyni biegów. Koszt 925 zł. Zgodziłem się.
Powyższe prace trwały 3-4 godziny.
Efekt:
-szarpanie przy wbiciu "D" prawie zupełnie ustało, zdarza się niezwykle sporadycznie i jest o wiele delikatniejsze niż przed naprawą.
-delikatne szarpnięcie przy redukowaniu z 5 na 4 zostało całkowicie wyeliminowane.
Miejsce diagnostyki i powyższych prac:
Opel, Kielce, ul. Krakowska.

Zwracam uwagę na pełen profesjonalizm Panów z serwisu zajmujących się moim problemem, a szczególnie dziękuję Panu Dariuszowi, który głównie zajmował się moim autem.
Koledzy, zanim zdecydujecie się na kosztowną regenerację automata zacznijcie od prac, które zostały przeprowadzone u mnie. W moim aucie rozwiązały problem.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Lukaszwitak

Dołączenie: 27 Kwi 2018 07:45

Post 08 Lis 2018 11:02

Re: automat, szarpanie

Jaka metoda była przeprowadzana wymiana oleju w skrzyni?

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Skrzynie biegów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości