Drążek zmiany biegów nie odbija

<<

pablo_sh

Dołączenie: 13 Maj 2013 21:41

Post 30 Wrz 2013 22:00

Drążek zmiany biegów nie odbija

Witam,

Jak w temacie, mam pewien problem z drążkiem zmiany biegów lub z samą skrzynią biegów. Problem polega na tym, że kiedy silnik jest rozgrzany i chcę wyrzucić wsteczny to drążek powoli wraca w pozycję luz. Dzieje się tak tylko z wstecznym, wrzucenie na luz z 1 i 2 działa normalnie. Najdziwniejsze, że dzieje się to tylko na ciepłym silniku, na zimnym jest wszystko ok, jak gdyby nigdy nic.

Insignia z silnikiem 2.0 CDTI 160KM, 6 biegów w manualu

Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Samochód kupiłem używany jakieś 4-5 miesięcy temu i to już drugi problem, drugą usterkę opiszę w innym temacie, dlatego, że dotyczy całkiem co innego, mianowicie układu kierowniczego.

Pozdrawiam
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 30 Wrz 2013 22:14

Re: Drążek zmiany biegów nie odbija

Rozumiem, że auto jedzie na wstecznym i żadne niepokojące dźwięki nie wydobywają się spod auta w trakcie ?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

pablo_sh

Dołączenie: 13 Maj 2013 21:41

Post 30 Wrz 2013 22:40

Alex napisał(a):Rozumiem, że auto jedzie na wstecznym i żadne niepokojące dźwięki nie wydobywają się spod auta w trakcie ?

Brak jakichkolwiek dźwięków, wibracji, tarcia, wszystko jest ok poza właśnie tym drążkiem który wraca jakby był w smole czy czymś naprawdę gęstym. Biegi wchodzą lekko, wsteczny również.
<<

ike

Dołączenie: 08 Wrz 2012 15:29

Miejscowość: Warszawa

Post 30 Wrz 2013 23:25

pablo_sh napisał(a):Witam,

Jak w temacie, mam pewien problem z drążkiem zmiany biegów lub z samą skrzynią biegów. Problem polega na tym, że kiedy silnik jest rozgrzany i chcę wyrzucić wsteczny to drążek powoli wraca w pozycję luz. Dzieje się tak tylko z wstecznym, wrzucenie na luz z 1 i 2 działa normalnie. Najdziwniejsze, że dzieje się to tylko na ciepłym silniku, na zimnym jest wszystko ok, jak gdyby nigdy nic.

Insignia z silnikiem 2.0 CDTI 160KM, 6 biegów w manualu

Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Samochód kupiłem używany jakieś 4-5 miesięcy temu i to już drugi problem, drugą usterkę opiszę w innym temacie, dlatego, że dotyczy całkiem co innego, mianowicie układu kierowniczego.

Pozdrawiam

poszukaj o regulacji wodzików w insigni , jest na drugim forum , jest do zrobienia w 10 minut a może pomóc.
<<

kapitan_statku

Dołączenie: 06 Gru 2012 22:20

Miejscowość: Wrocław

Post 30 Wrz 2013 23:51

U mnie przyczyna byl wysprzeglik czy jakos tak
<<

chudek

Dołączenie: 10 Kwi 2011 14:35

Post 02 Paź 2013 13:33

ja mam od czasu do czasu ciekawszy problem (chociaż odpukać dawno już nie wystąpił) - wrzucam jedynkę, ruszam, a samochód do tyłu zamiast do przodu.
Opel Insignia Cosmo 2.0 CDTi; 184KM, 449Nm
<<

majk

Dołączenie: 12 Mar 2014 10:45

Post 01 Lut 2016 23:55

Wymiana lub smarowanie linek(cięgien)między lewarkiem a skrzynią.
Jedna uszkodzona ale wymiana chyba tylko obu. ;)
<<

piterkar10

Dołączenie: 13 Lut 2016 00:22

Post 13 Lut 2016 00:27

mam ten sam problem... gdy na luzie lewarek przesunę w lewo lub prawo to tak zostaje, muszę samemu przerzucić na pozycję środkową. Przy zimnym silniku wszystko sprawne, problem występuje jak silnik się nagrzeje. Mechanik stwierdził, że jest to problem z wybierakiem, co myślicie ?
<<

krystian2711

Dołączenie: 14 Paź 2015 18:40

Miejscowość: Ostrołęka

Post 06 Maj 2016 22:15

U mnie zrobiło się to samo przy 110tyś. Po wstępnej diagnozie też myślę ze to wybierak. Naprawił ktoś to u Siebie i może napisać co było przyczyną + ile go wyniosła naprawa???
<<

Opelfan

Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Lis 2014 23:55

Miejscowość: Warszawa

Post 12 Maj 2016 15:20

krystian2711 napisał(a):U mnie zrobiło się to samo przy 110tyś. Po wstępnej diagnozie też myślę ze to wybierak. Naprawił ktoś to u Siebie i może napisać co było przyczyną + ile go wyniosła naprawa???

Najczęściej przyczyną jest sworzeń na wybieraku, wystarczy wyjąć go (zabezpieczony jest zawleczką) wyczyścić ośkę i gniazdo, przesmarować i jest ok.
NIEZALEŻNY SERWIS OPEL WARSZAWA
MDI, TechWin
zapraszam na FB
https://www.facebook.com/Niezale%C5%BCn ... 802001393/
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Skrzynie biegów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości