Opel Insignia 2010 - stacja multimedialna [fim]

<<

kris 74

Dołączenie: 16 Lut 2016 20:10

Post 20 Lut 2016 21:54

Re: Opel Insignia 2010 - stacja multimedialna [fim]

trucha napisał(a):
kris 74 napisał(a):Witam
Zamówiłem takie samo radio, będzie montowane w miejsce CD300, poproszę o wskazówki i na co zwrócić uwagę przy montażu, podłączeniu.
Może zdjęcia ?
Jak dokładnie wyglądała procedura z celnikami ?
Jak oceniasz jakość muzy ?

Cały schemat montowania masz w zasadzie na stronie z tym radiem. Nie robiłem w końcu zdjęć, bo chyba nie ma sensu powtarzać tego samego.
Jeżeli chodzi o wskazówki dotyczące montażu - wszystko pasuje tylko w jedno miejsce.
Jeżeli chodzi o plastiki i ich wyjmowanie- dostaniesz zestaw, generalnie ja nie połamałem nic, a nie byłem zbyt delikatny :)
Skup się i sprawdź 10 razy czy wszystko wpiąłeś. Najlepiej posklejaj taśmą łączenia (np antenowy z navi do oryginalnego, mikrofon, usb itp), aby mieć pewność, że coś podczas wkładania stacji się nie rozłączy - mi rozłączyło się dwa razy - raz USB, drugi raz kabel od radia :)

Tu zdjęcie przed zamontowaniem:
http://static.pokazywarka.pl/bigImages/ ... 248877.jpg
I samego beepera (od dźwięków kierunkowskazów, czujników itp) - ładnie pasuje akurat w taką szparkę pomiędzy navi a plastikiem i ma taśmę od dołu :) (ps. dźwięk trochę inny jeżeli chodzi o czujniki, irytujący bardziej :P)
http://static.pokazywarka.pl/bigImages/ ... 248876.jpg

(http://pokazywarka.pl/7c3z0m/)

Hej
czy masz już podpiętą kamerę cofania ?
mam dylemat pod który kabel podpiąć sygnał + i - w radiu informujący o działaniu kamery
są wolne KEY 1 i KEY 2 ale nie jestem pewien którym wysterujemy tylną kamerę
pewnie jak rozbiorę deskę rozdzielczą to pewnie więcej się wyjaśni
na razie oglądam to "na sucho"

myślę o dodaniu również kamery DVR
np. takiej
http://pl.aliexpress.com/item/Car-Dvr-N ... 46184.html

napisz
gdzie umieściłeś antenę GPS ?
a gdzie mikrofon bluetooth ?
którędy dałeś kable do nich ?
<<

trucha

Dołączenie: 09 Paź 2014 11:22

Post 21 Lut 2016 01:06

Nie za bardzo rozumiem z tym kablem - jest tylko jeden, do którego możesz podpiąć kamerę (żółty) do transmisji obrazu i zasilający - ja go podpiąłem (minus - masę do jakiejś śrubki, a plus do kabla od wstecznego - w prawej lampie jak odkręcisz dwa motylki to się dostaniesz - wsteczny to środkowy kabel - jest ich 5).
Kamerę mam taką: http://allegro.pl/kamera-cofania-w-ramc ... 55494.html

Jeżeli chodzi o DVR, to nie pomogę na tą chwilę, bo nie posiadam :(

Kable dałem tak (wszystkie schowane, nie widać żadnego kabla, co mnie bardzo cieszy:))

Image

GPS jest w schowku podobnie jak 1 USB - aha, sprawdz sobie, bo nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie po podpieciu huba USB w jednym dzialal a w drugim nie - tak jakby na jedno USB bylo mniej napiecia, tzn jedno "udzwignie" jedno urzadzenie a drugie kilka - ale to moze u mnie tylko. Drugi usb w podłokietniku. Kabel mikrofonowy jest w na górze schowany - z tym sie bawiłem najdłużej, ale max 30 min i schowasz go ładnie :)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

kris 74

Post 21 Lut 2016 09:45

u mnie wiązka długiego kabla od kamery wstecznej ma na jednym i drugim końcu + i -
nie wiem "z kąd radio wie" że jest załączony wsteczny bieg i ma się przełączyć na wyświetlanie sygnału Video z tylnej kamery
czy info idzie po canie, czy np. + z tylnej lampy wstecznego podpinamy gdzieś w radiu - np. KEY 1
jak u Ciebie działa antena GPS w schowku ?
nie ma sensu ciągnąć jej na szybę ?
<<

trucha

Post 21 Lut 2016 10:13

Mysle, ze jest sens wyciagnac jak najwyzej antene GPS.
Jezeli chodzi o to skad radio wie kiedy wrzuacmy wsteczny - tak po CAN'ie.

Za jakas godzine ide na dol do auta naprawic kabelek od anteny radiowej, zrobie kilka zdjec :)
<<

kris 74

Post 21 Lut 2016 10:19

trucha napisał(a):Mysle, ze jest sens wyciagnac jak najwyzej antene GPS.
Jezeli chodzi o to skad radio wie kiedy wrzuacmy wsteczny - tak po CAN'ie.

Za jakas godzine ide na dol do auta naprawic kabelek od anteny radiowej, zrobie kilka zdjec :)

super, to poproszę o zdjęcia połączeń
<<

trucha

Post 21 Lut 2016 15:18

Ok. Wróciłem właśnie z auta i wszystko już działa :)
Poniżej krótka instrukcja montażu + dwa filmy :)
W instrukcji nie rozpisywałem się za bardzo - ogólnie każdy kabel pasuje tylko do 1 miejsca, a ponieważ strasznie ciężko upchać te kable to nie wyciągałem całej stacji, wybaczcie :)

Najpierw zdejmujemy plastiki
Image

Wyciągamy popielniczkę, zapalniczkę i odpinamy przewód
Image

Kolejny
Image

I ostatni
Image

Aby zdjąć przedni panel odkręcamy te śruby (rozmiar 7)
Image

Teraz zdejmujemy ekran/CD400 czy co tam macie :)
Image

Praktycznie sam odskoczy, zero siły, wszystko leciutko schodzi :)
Image

Tutaj mamy już zdjęty panel, aby wyjąć radio odkręcamy kolejne śruby - takie same jak poprzednio
Image

I po tym kroku chyba już większej filozofii nie ma - tak jak pisałem, nie wyciągałem u siebie wszystkiego, bo ładnie mi się upchnęło, a to naprawdę zajmuje sporo czasu - chyba, że tylko mi :)

Kable od ekranu:
Image

Kable panelu dolnego - tu zostaje wszystko jak było, nic nowego nie ma
Image

I dodatkowe zdjęcia kabla od kamery i pozostałych
Image
Image

W razie pytań służę pomocą :)

Aha - filmiki poniżej:
https://youtu.be/0MOaDgpzx8Y
https://youtu.be/sAv9QuhNyk8
<<

kris 74

Post 21 Lut 2016 15:33

super, dobra robota
dzięki i pozdrawiam
w przyszły weekend biorę się za moją

ze zdjęć widzę, że czincze, które podpiąłeś to:
aux V wiązki radia z tym do kamery,

czerwone - to są te aux R in i aux R out ?
<<

17xDTL

Dołączenie: 16 Cze 2014 13:22

Miejscowość: Białystok

Post 27 Lut 2016 20:10

Gratuluję zakupu i zazdroszczę Ci że już jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego cacka :oops:. Od jakiegoś czasu bardzo uważnie obserwuję ten wątek. Wcześniejsze zakupy naszych kolegów były nie do końca mnie satysfakcjonujące. Bo radio musiało zostać stare, to odgłosy kierunkowskazów było słychać w radiu, do schowka trzeba było wpakować odtwarzacz DVD lub coś nie tak działało.
Ty jako pierwszy wynalazłeś sprzęt który pasuje mi z każdej strony. Radio, DVD, telefon, nawigacja a jeszcze możliwość połączenia z internetem oraz OBD II.
Mam natomiast pytanie. Widzę na zdjęciach że masz CD 400, tak jak ja.
Czy zatem masz "płetwę" na dachu? Jeżeli tak to czy musiałeś podłączać dodatkową antenę GPS z zestawu? W płetwie podobno jest antena GPS.
Czy koniecznie trzeba dołączać dodatkowy głośnik do kierunkowskazów i parkotroniku. Z czego wcześniej były emitowane te dźwięki?
W jaki sposób dokonałeś płatności za towar. Wybacz za to pytanie, ale dotąd nie robiłem zakupów u chińczyków i nie wiem jak się za to zabrać.
Insignia 2011 automat CDTI 131km już więcej, ale na razie nie wiem ile.
<<

NERON81

Dołączenie: 13 Maj 2014 22:06

Post 02 Mar 2016 21:35

W Polsce nikt tego nie sprzedaje?
<<

gizmo77

Dołączenie: 26 Gru 2015 15:31

Post 02 Mar 2016 21:52

17xDTL napisał(a):Gratuluję zakupu i zazdroszczę Ci że już jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego cacka :oops:. Od jakiegoś czasu bardzo uważnie obserwuję ten wątek. Wcześniejsze zakupy naszych kolegów były nie do końca mnie satysfakcjonujące. Bo radio musiało zostać stare, to odgłosy kierunkowskazów było słychać w radiu, do schowka trzeba było wpakować odtwarzacz DVD lub coś nie tak działało.
Ty jako pierwszy wynalazłeś sprzęt który pasuje mi z każdej strony. Radio, DVD, telefon, nawigacja a jeszcze możliwość połączenia z internetem oraz OBD II.
Mam natomiast pytanie. Widzę na zdjęciach że masz CD 400, tak jak ja.
Czy zatem masz "płetwę" na dachu? Jeżeli tak to czy musiałeś podłączać dodatkową antenę GPS z zestawu? W płetwie podobno jest antena GPS.
Czy koniecznie trzeba dołączać dodatkowy głośnik do kierunkowskazów i parkotroniku. Z czego wcześniej były emitowane te dźwięki?
W jaki sposób dokonałeś płatności za towar. Wybacz za to pytanie, ale dotąd nie robiłem zakupów u chińczyków i nie wiem jak się za to zabrać.

Podpinam się pod temat. Użytkuję taką stację od ponad miesiąca jestem mega zadowolony. Doznania dla moich uszu są o niebo lepsze niż przy ori CD400 (przy ori myślałem o montażu tuby, ale ta stacyjka wyciągnęła z głośników o wiele więcej, zainstalowałem dobry odtwarzacz MP3 z korektorem). Zakupiłem już kilkanaście rzeczy na alli - nie ma problemu, przesyłka przyszła szybciej niż Poczta Polska lub InPost (3 dni robocze - nie dowierzałem jak zadzwonił do mnie kurier DHL). DHL sam cli więc nie ma problemu - jak przedmówca napisał - chińczyk określa wartość towaru na 68 dolców i info "gift" - koszt cła ok. 100PLN. Ja zamontowałem antenę GPD za lusterkiem - nie ma z tym problemu, Dodatkowy głośnik jest potrzebny - zamontowałem go z lewej strony w luce za plastikiem tunelu - gdzieś na wysokości łydki. Płatność za towar - karta kredytowa - coś na zasadzie Paypal.
Jeden problem z radiem miałem należy zakupić wcześniej za kilkanaście złocisz separator antenowy (podobno nie markowe radia nie dają zasilania na wzmacniacz w płetwie - podobno) radio gra bardzo słabo przynajmniej u mnie. Muszę jeszcze raz rozebrać wszystko.
Ale Android jest zajefajny - pozwala na wiele. NAVI śmiga aż miło nie ma problemu z Auto Mapą Igo itp.
Polecam!!!!
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Car audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości