Alternator / ładowanie akumulatora

<<

manieckii

Dołączenie: 18 Wrz 2018 10:49

Post 18 Wrz 2018 13:13

Alternator / ładowanie akumulatora

Witajcie,
jestem posiadaczem Insi od czerwca '18 (2011r, 2.0, 160KM, sedan)
Jako że mam manię sprawdzania czy wszystko jest sprawne... no to znalazłem.

Otóż, jak kupiłem auto to sprawdzałem ładowanie alternatora. Zawsze byłem zadowolony wynikiem w granicach 14,6V w trakcie jazdy. Super, ładuje akumulator (choć wiem że napięcie to nie to samo co prąd ładowania).

Po dwóch miesiącach nie odpalił. Rozrusznik ledwo obrót zrobił. Okazało się że padła cela w aku. No więc zakup nowego. I jeszcze uważniejsze sprawdzanie ładowania.
Po obserwacjach ładowanie wygląda tak:
Po przekręceniu zapłonu: 12,0V
Po odpaleniu: 12,3 - 12,5V
Po 5 sekundach ~13V
Po kolejnych 5 sekundach 14,0 - ~14,4V
Po kilku minuach - 3-5min - napięcie spada do 12,5 i w dół nawet do 12,0V.
Żadnych komunikatów z błędami odnoście problemu z ładowaniem nie ma na tablicy. Narazie auto odpala - bo jest nowy akumulator (kable rozruchowe już kupiłem).

Czy u Was też są takie ciekawostki?

Żeby tego było mało - oczywiście googlowałem - no i znalazłem że Insi ma 7 trybów ładowania Aku.
Ale zastanawia mnie tryb Reflektory - czyli podczas uruchomienia świateł powinno podbić napięcie.

Tryb reflektorów
BCM załączy tryb reflektorów zawsze, gdy reflektory są włączone (drogowe lub mijania). Napięcie będzie regulowane w zakresie między 13,9-14,5 V.

A tego u siebie nie zauważyłem.
<<

norbi333

Dołączenie: 23 Paź 2013 18:40

Post 19 Wrz 2018 18:58

Re: Alternator / ładowanie akumulatora

Napięcie ładowania jest bardzo różne. Nie powiem z pamięci jak przy włączonych światłach,bo generalnie nie zwracam na to uwagi.Z tego co tylko pamiętam to zimą,gdy był zimny to potrafiło nawet być ledwie ponad 12 volt jak wrzucałem grzanie foteli ,kierownicy i na światłach
Jest Insignia polift biturbo 227 koni i Insignia 2.0 Biturbo przedlift 236 koni

Forum Opel Insignia poleca:

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości