Brak świateł mijania

<<

cumulus

Dołączenie: 07 Cze 2018 19:06

Post 07 Cze 2018 19:37

Brak świateł mijania

Wczoraj zakupiłem Insignię 2013, 2,0 CDTI, reflektory "zwykłe" i dziś zauważyłem brak świateł mijania; dzienne przełączają się na pozycyjne, drogowe funkcjonują. Op-com V01.59 nie łączy się, więc brak mi pomysłu. Oczywiście wymieniałem żarówki (H7), bez rezultatu. Ciągle mam komunikaty o braku świateł lewego i prawego. Gdzie może być problem?
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 07 Cze 2018 20:39

Re: Brak świateł mijania

Kolega w kserokopiarkę się bawi? Po co 2 razy to samo?

Co do usterki: skoro pytasz co, to zapewne nie dasz rady sam usunąć. Trzeba dokonać kilku pomiarów, sprawdzić bezpieczniki świateł mijania, a przede wszystkim ustalić, czy ten samochód ma mieć zwykłe lampy, czy to wersja z ksenonami ale po strzale w ryja, gdzie ktoś z racji niższych kosztów próbował obskoczyć problem wsadzając zwykłe lampy. Ma to spryskiwacze reflektorów i regulację wysokości świateł obok włącznika?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

cumulus

Post 07 Cze 2018 20:46

MarTech napisał(a):Kolega w kserokopiarkę się bawi? Po co 2 razy to samo?

Co do usterki: skoro pytasz co, to zapewne nie dasz rady sam usunąć. Trzeba dokonać kilku pomiarów, sprawdzić bezpieczniki świateł mijania, a przede wszystkim ustalić, czy ten samochód ma mieć zwykłe lampy, czy to wersja z ksenonami ale po strzale w ryja, gdzie ktoś z racji niższych kosztów próbował obskoczyć problem wsadzając zwykłe lampy. Ma to spryskiwacze reflektorów i regulację wysokości świateł obok włącznika?

Bezpieczniki ok, lampy oryginalne, bez strzału,bez spryskiwaczy, jest regulacja wys. Jestem bezradny :cry:
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 07 Cze 2018 20:50

Diagnostyka. Test elementów wykonawczych. Może z BCMem coś się stało. Odłącz na parę minut klemę akumulatora.
<<

cumulus

Post 07 Cze 2018 20:51

MarTech napisał(a):Diagnostyka. Test elementów wykonawczych. Może z BCMem coś się stało. Odłącz na parę minut klemę akumulatora.

odłączałem, nic nie pomogło.
Może podpowie mi ktoś z kolegów, który przekaźnik załącza światła mijania? Lub gdzie jest ten BCM? - sprawdziłbym wyjście zasilania
<<

Ping

Dołączenie: 20 Cze 2016 15:23

Miejscowość: WuWuA

Post 14 Cze 2018 16:59

BCM jest za schowkiem obok lewej nogi kierowcy.
Jeżeli masz OPCOM to sprawdź błedy w BCM.
W sumie to na liczniku powinieneś mieć komunikat o spalonej żarówce itp - tam jest autodiagnostyka.
No i napisz skąd jesteś.
<<

cumulus

Post 02 Lip 2018 22:33

Ping napisał(a):W sumie to na liczniku powinieneś mieć komunikat o spalonej żarówce itp - tam jest autodiagnostyka.
No i napisz skąd jesteś.

Lubuskie.
Pomogło, chyba za piątym razem (o dziwo) odłączenie baterii, kiedy już nie liczyłem na efekt.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości