Alarm włącza się na chwilę samoczynnie

<<

michal22michal

Dołączenie: 24 Kwi 2015 14:25

Post 05 Lut 2017 09:35

Alarm włącza się na chwilę samoczynnie

alarm włącza się samoczynnie o różnych godzinach i różnych odstępach czasu. nie wiem co jest grane. wyłącza się dość szybko, po około 10 sekundach, lub sam wyłączam. Około 2-3 tygodnie temu wymieniałem akumulator, ale przez ten czas było okej. Komuś coś do głowy przychodzi, co może być problemem i czemu tak się dzieje ?
aha...w aucie nie wyświetla się żaden komunikat, nawet o "wykryto próbę włamaniową".
<<

kicaj

Dołączenie: 01 Kwi 2014 20:12

Post 05 Lut 2017 10:04

Re: alarm włącza się na chwilę samoczynnie

Jaki alarm, coś więcej? Może pada bateria, może po wymianie akku coś się tak z zasilaniem albo czujka ultradźwiękowa?

With mobilephone sent.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

michal22michal

Dołączenie: 24 Kwi 2015 14:25

Post 05 Lut 2017 12:10

Re: Alarm włącza się na chwilę samoczynnie

dzięki kicaj za odzew, czyli przy autoalarmie jest bateria, to może tym tropem wpierw trzeba będzie. akumulator wymieniał i podłączał mi zaufany mechanik, bardzo doświadczony, i było to około 3 tyg. temu, akumulator niewiele różnił się mocą od tego oryginalnego, ten stary już był słaby, komunikat wyskakiwał, żeby wymienić akumulator, bo nienaładowany, więc wymieniłem i teraz bez problemu zapala i żadne komunikaty z tym nie wyskakują. Jeszcze się zainteresuje tą czujką ultradźwiękową.
Alarm się włącza od około 2 dni, tej nocy o 2, potem rano około 8 aż 3 razy w krótkim odstępie czasu i do teraz spokój.
Tylko co ciekawe komunikat próba włamania się nie wyświetla.
<<

aro05

Dołączenie: 17 Lut 2017 21:44

Post 17 Lut 2017 22:57

Witam, chcialbym sie podlaczyc do tematu.
Moja Insignia ma podobny problem, praktycznie caly czas wlacza mi sie alarm (jesli zamykam auto z pilota)
Natomiast jesli zamykam mechanicznie z kluczyka jest ok - przynajmniej tak myslalem!!!! Ostatnio znajomy wspomnial mi
ze jak przechodzil kolo mojego auta to widzial ze mam wlaczone radio po czym po chwili samo zgaslo ?????? Wczoraj wieczorem
wracajac z nocnego spaceru z psem zauwazylem ze swieci sie kontrolka hamulca recznego i po okolo 10 sekundach zgasla sama???WTF???
Auto jest w miare nowe - 1wsza rej styczen 2015, zadnych informacji odnosnie aku.
Mial moze ktos podony problem???

Ps. Od czasu do czasu mam rowniez problem z radiem - nie potrafi zlapac zadnego radia (FM, AM, DAB) moze miec to jakis zwiazek
<<

Marino

Dołączenie: 25 Cze 2018 09:34

Post 25 Cze 2018 09:37

WITAM

udało się rozwiązać problem tego alarmu, mam praktycznie podobne objawy i zachowanie alarmu, juz rozkładam ręce.

Gdzie ewentualnie szukać baterii od alarmu ?

aro05 napisał(a):Witam, chcialbym sie podlaczyc do tematu.
Moja Insignia ma podobny problem, praktycznie caly czas wlacza mi sie alarm (jesli zamykam auto z pilota)
Natomiast jesli zamykam mechanicznie z kluczyka jest ok - przynajmniej tak myslalem!!!! Ostatnio znajomy wspomnial mi
ze jak przechodzil kolo mojego auta to widzial ze mam wlaczone radio po czym po chwili samo zgaslo ?????? Wczoraj wieczorem
wracajac z nocnego spaceru z psem zauwazylem ze swieci sie kontrolka hamulca recznego i po okolo 10 sekundach zgasla sama???WTF???
Auto jest w miare nowe - 1wsza rej styczen 2015, zadnych informacji odnosnie aku.
Mial moze ktos podony problem???

Ps. Od czasu do czasu mam rowniez problem z radiem - nie potrafi zlapac zadnego radia (FM, AM, DAB) moze miec to jakis zwiazek

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości