Problem z wyjęciem kluczyka ze stacyjki

<<

ciskaz

Dołączenie: 31 Maj 2016 13:04

Post 17 Cze 2016 17:21

Re: Problem z wyjęciem kluczyka ze stacyjki

Witam, wydaje mi się że wiem w czym był problem z wyjmowaniem kluczyka. Wymieniłem wcześniej samą gałkę od zmiany biegów, kupiłem zamiennik za 60 zł na allegro( Opel nie przewidział wymiany samej gałki). Niestety wtedy zaczęły się problemy z wyjęciem kluczyka, kupiłem drugi zamiennik tym razem za 130 zł na allegro, niczym się nie różnij od tego który kupiłem wcześniej, uważam że to ten sam produkt tylko za większą ceną.Po przyjrzeniu się dokładnie orginalnej gałce a zamiennikowi, widać że element który naciskamy aby zmienić bieg nie wciska się tak głęboko jak orginał, widać to dopiero jak rozłożymy gałkę na części. Postanowiłem założyć starą gałkę, powymieniałem elementy z zamiennika, czyli wierzch gałki i element dolny, który musiałem popsuć aby wyjąć gałkę z lewarka( pod nim jest zabezpieczenie aby gałka nie odpadła od lewarka). Jeżdzę parę dni jak do tej pory żadnych problemów z wyjęciem kluczyka. Radzę osobom które wymieniają gałki na nowe ze względu że orginał nie jest trwały, kupić zamiennik i zdemontować z niego tylko te dwie części i założyć do starej gałki.
Pozdrawiam, mam nadzieję że przyda się to komuś.
<<

marek2008

Dołączenie: 15 Wrz 2016 11:43

Post 15 Wrz 2016 11:46

Witam. Ja mam tę samą wersję insigni i od kilku dni identyczny problem. Z tym że ja w ogóle kluczyka nie mogę wyciągnąć, bo blokuje się w poz.1. Muszę lekko docisnąć lewarek do przodu z poz.P i wtedy mi dopiero puszcza i mogę wyjąć kluczyk z poz.0.
Ja niestety nie wymieniałem gałki ani nic z tym nie robiłem, więc nie wiem co się porobiło i co dalej. :(

Forum Opel Insignia poleca:

<<

ciskaz

Dołączenie: 31 Maj 2016 13:04

Post 17 Wrz 2016 15:51

Witam, nie podpowiem w tej sytuacji bo i mnie problem się zaczął po wymianie gałki. Też musiałem dociskać lewarek w położeniu P. Może rozebrać gałkę i zobaczyć czy element który się wciska przy zmianie położenia lewarka jest cały. Pozdrawiam
<<

Tomaszko

Dołączenie: 17 Sie 2018 21:18

Post 17 Sie 2018 21:23

Witam,

Mam ten sam problem, czy komuś udało się zdiagnozować o co chodzi?

Wymieniłem ostatnio gałkę i po około 2 miesiącach zaczął się pojawiać problem, żę kluczyk nie chce wrócic do poziomu 0 i nie da sie go wyciagnac.

Mam wrazenie, ze wczesniej bylo slychac takie "cykniecie" w okolicach stacyjki teraz tego nie ma i czasami jak pchne lewarek bez wciskania przycisku na nim to kluczyk wraca na poziom 0 i jest ok.
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości