Dziwny przypadek

<<

silentner

Dołączenie: 06 Sty 2014 23:43

Post 15 Sty 2014 22:29

Dziwny przypadek

Moja Insia zareagowała chyba wrażliwie na śnieg bo zdarzyło mi się coś dziwnego...
Otóż jadąc w śniegu i tej ślizgawicy, po odśnieżeniu pojazdu nagle pojawił mi się słynny komunikat "Awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem" oraz zapaliła się taka pomarańczowa kontrolka z błyskawicą i kluczykiem - poza tym zero innych objawów. Przestraszony zatrzymałem się i wyłączyłem silnik. Kiedy wyjąłem kluczyk, na wyświetlaczu zapalił się rysunek nogi wciskającej sprzęgło z napisem, że żeby odpalić wciśnij sprzęgło. Tak też zrobiłem i samochód odpalił. Komunikatu serwisowego już nie było. Przejechałem dalej ok. 10km i znów to samo. Ale postanowiłem dalej jechać. Stojąc jednak w korku, zauważyłem dziwną zależność. Komunikat wyłączał się razem z kontrolką kiedy wciskałem sprzęgło i zmieniałem bieg. Poza tym w tym samym momencie włączał się względnie wyłączał system automatycznych świateł długich...
Po krótkim postoju w garażu, odpaliłem znowu auto i zero komunikatów i zmiana biegów/wciskanie sprzęgła nic nie powoduje.
Spotkał się ktoś z czymś takim?
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 16 Sty 2014 00:28

Re: Dziwny przypadek

Jedź na komputer, niech sczyta błędy. Bez tego nie ma co dalej prowadzić dyskusji.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

sliver001

Dołączenie: 01 Maj 2013 19:19

Post 16 Sty 2014 14:11

Prawdopodobnie nie łączy czujnik przy sprzęgle. Kiedyś jak coś robiłem przy aucie zapomniałem podpiąć kostkę do tego czujnika - auto odpaliło normalnie ale miałem taki sam komunikat. Problem wykryłem gdy udało mi się odpalić auto bez wciśniętego sprzęgła co normalnie jest niemożliwe. Być może dostała się do czujnika/kostki wilgoć - na początek spróbuj go osuszyć suszarką.
<<

silentner

Dołączenie: 06 Sty 2014 23:43

Post 16 Sty 2014 14:29

Dziś przejechałem spory dystans i nie ma żadnego problemu. Może rzeczywiście ta wilgoć, bo przyznam, że śniegu wczoraj było co nie miara...
<<

pablo

Dołączenie: 25 Sie 2012 21:59

Post 28 Sie 2018 19:30

Dzięki tej podpowiedzi uniknąłem wydatku paru groszy. U mnie wyskoczył ten czujnik położenia pedału z trzpienia i po każdym wciśnięciu pedału sprzęgła wywalalo mi "Awaria pojazdu...". Zrobiłem to ale zawiesiłem się przy zamocowaniu sprężyny powrotnej pedału. Nie mogę jej tak założyć, żeby pedał ustawił się w prawidłowym położeniu - nie chce zaskoczyć po założeniu a chyba powinna.

Jakieś sugestie?

Edit: Sprawa wyjaśniona - popsuła się pompa sprzęgła i dlatego sprężyna niezaskakiwała. Po założeniu nowej pompy wszystko gra.
Opel Insignia 2.0 CDTI Sports Tourer 130KM Szary Technical

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości