System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

<<

los1818

Dołączenie: 15 Kwi 2017 20:40

Post 16 Kwi 2017 08:33

Re: System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

tak rozklejałem
<<

Piotrekch

Dołączenie: 19 Wrz 2012 21:02

Post 05 Maj 2017 19:00

Po wymianie żarówki H11 (doświetlanie zakrętów) w prawym reflektorze (biksenon) działało wszystko OK, ale na drugi dzień zauważyłem, że reflektor zaszedł mgłą (wilgoć). Wysuszyłem reflektor suszarką do włosów. Wilgoć ustąpiła. Na następny dzień komunikat: "Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" oraz "Sprawdź układ poziomowania reflektorów". Prawy reflektor w ogóle nie świeci (tylko ledy i kierunek). Z lewym reflektorem wszystko OK. A w prawym nie słychać i nie widać, żeby się próbował nawet poziomować. Słychać tylko "bzyczenie" przetwornicy, tak jak i przy lewym reflektorze.
Bezpieczniki (komora silnika) od świateł drogowych i mijania oraz systemu reflektorów adaptacyjnych sprawdziłem. Żarniki zamieniłem miejscami - oba świecą po włożeniu do lewego reflektora.
Co jeszcze można sprawdzić i czego w ogóle szukać? Czy od tej wilgoci mogło coś się stać z silnikiem poziomowania świateł? Dlaczego żarnik nie jest włączany? Czy to przez uszkodzenie tego sterowania żarnika?
Ma ktoś jakąś wiedzę na te tematy? Proszę o pomoc.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Grossa30

Dołączenie: 09 Cze 2017 21:33

Post 09 Cze 2017 22:27

Witam jestem tu nowy i jeszcze nie wiem o co tu chodzi. Ale mam problem z oplem insignia. Wczoraj ni z Gruszki i pietruszki padł mi akumulator. Ladowalem cała noc i jest ok pali ale nie działają mi światła klima wycieraczki klasowe itp. A wyświetla mi na ekranie żeby sprawdzić ustawienia świateł i układ adaptacyjny reflektorów awarię lewego i prawego światła mijania. Byłem w serwisie Opla pokazało 18 błędów ale nie mieli elektromechanika i nic mi nie pomogli może tu ktoś pomoże. Z góry dziękuję.
<<

Luka40

Dołączenie: 22 Maj 2013 17:20

Miejscowość: Warszawa

Post 10 Paź 2017 11:31

Panowie, mam prośbę. Jeździłem z tą usterką "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" wiele miesięcy, ale już mnie to tak wkurza, że postanowiłem wymienić reflektor, który zdaniem elektryka jest wadliwy i bez wymiany się nie obędzie. Niestety jestem zmuszony kupić reflektor używany, dlatego mam prośbę o poradę na co zwrócić uwagę przy zakupie. Na przykład na aukcjach są informacje, że reflektor był podklejany. Co to znaczy? Dlaczego ktoś go kleił? Czy można kupić taki reflektor, czy raczej się wystrzegać takiego zakupu?
Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za wszelkie rady!
Insignia 1,6 l R4 Turbo
<<

coolmobil

Dołączenie: 21 Kwi 2015 10:56

Post 10 Paź 2017 11:49

Czy to akurat wina reflektora to ciężko wyczuć, ale kupno „podklejanego” czy posklejanego reflektora to ryzyko. Jak wymagał naprawy czyli z auta po dzwonie. Ryzykujesz dostaniem się wilgoci do środka a co za tym idzie np parowaniem lampy co pewnie może powodować dalsze problemy z elektryka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
<<

Luka40

Post 10 Paź 2017 13:32

Re: System AFL

coolmobil napisał(a):Ryzykujesz dostaniem się wilgoci do środka a co za tym idzie np parowaniem lampy co pewnie może powodować dalsze problemy z elektryka
Pytałem i podobno jest szczelny. Czy silniczek sterujący lampą jest w środku takiego reflektora czy też jest to część znajdująca się po jego zewnętrznej stronie?
I jeszcze jedno pytanie. Czy taki reflektor można wymienić samemu czy też trzeba mieć specjalistyczne klucze?
Insignia 1,6 l R4 Turbo
<<

Luka40

Post 11 Paź 2017 09:56

Jeszcze raz chciałbym zapytać, czy reflektor będę w stanie wymienić i podłączyć samodzielnie, czy też trzeba mieć specjalistyczne klucze?
Insignia 1,6 l R4 Turbo
<<

pawellier

Dołączenie: 18 Paź 2017 16:42

Post 18 Paź 2017 20:14

Witam, jestem nowy tutaj i chciałbym odkopać trochę ten temat, kilka dni temu kupiłem Insignie i oczywiście występuje problem ze światłami, przeczytałem cały temat i u mnie to wyglądało tak na początku świeciło doświetlanie i mijania, reflektor przed uruchomieniem ustawiał się góra/dół i prawo/lewo natomiast nie dało się włączyć długich a na automacie się same nie zaświecały, wieczorem poszedłem i chciałem trochę to posprawdzać i kręciłem kierownicą w lewe skrajne położenie i wszystko było ok później dałem w prawe skrajne reflektor świecił i jak dobiłem całkiem do prawej wtedy zgasł i teraz nie świeci w ogóle, ani na auto ani na manualu, przed rozruchem zaświeci na chwilę i gaśnie, jak otworze auto zaświecają się wszystkie światła które powinny, i dziś zajrzałem do środka i w lewym mam żarnik D1S a w prawym D3S, czy to ma jakieś znaczenie w tej sytuacji? dziś kupiłem D1S bo taki pisze że powinien być ale już było za ciemno żeby grzebać. Da ktoś jakąś radę? i jak znaleźć ten silniczek który jest w reflektorze bo za bardzo nie wiem jak go nazwać. pozdrawiam
<<

pawellier

Dołączenie: 18 Paź 2017 16:42

Post 20 Paź 2017 16:53

witam, dziś wymieniłem żarnik na D1S taki jak mam w drugim reflektorze i sytuacja jest ta sama, zaświeci się i ustawi i prawy gaśnie, nie mam jak zczytać błędów
<<

RAFPAL

Dołączenie: 07 Sie 2017 19:16

Post 29 Paź 2017 00:13

Witam, jaka może być przyczyna tego, że czasami w mojej insigni lewy bixenon i tylko lewy na światłach długich nie świeci na wprost, tylko oświetla lewe pobocze? Snop światła przesunięty jest o około 45 stopni w lewo, po jakimś czasie wraca samoistnie do normy podczas jazdy.
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości