System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

<<

zapraf

Dołączenie: 21 Lis 2016 23:46

Post 28 Wrz 2018 11:50

Re: System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

jacek19946 napisał(a):
zapraf napisał(a):Witam

od pewnego czasu również się borykam z problemem AFL, tylko u mnie jest nietypowo:
Byłem u speca - który podłączył się kompem i obadał AFL. wykrył że po zmianie drążków kierowniczych zbieżność została ustawiona poprawnie (inny serwis zmieniał drążki) ale kierownica ma 3 mm odchyłkę w lewo, które ciężko dostrzec w normalnej jeździe, natomiast komputerowi przeszkadza. spec wykonał kalibracje do zera - skasował błędy coś tam grzebnął w kompie i było cacy aż do powrotu do domu i wjechaniu do garażu. Przy wjeździe do garażu podziemnego , trzeba się nakręcić i szybkie zmiany kierownicy od lewej do prawej - jak to w garażu - to usterka AFL włącza sie od razu, podobnie przy wyjeżdżaniu, natomiast gdy jeżdżę po mieście i kilka razy wyłączam silnik i włączam, przy normalnym parkowaniu to AFL nie świeci. mogę jeździć slalomem, kręcić kółka itp, i nie mam błędu, ale gdy tylko wjeżdżam na parkingu (prawa-lewa do odbicia) AFL zgłasza błąd.

gdzieś wyczytałem , że silniki odpowiedzialne za ruszanie lampami nie nadążają i trzeba je rozruszać, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Czy ktoś z Was ma podobny przypadek do mojego?

Hmmm... Niestety ja nie wiem co mogłoby być nie tak.Coraz bardziej żałuję, że nie wybrałem tradycyjnych lamp.Więcej problemów z tym afl niż pożytku.W serwisie stwierdzili u mnie, że problem leży w lampie wewnątrz, za nową krzykneli 6000 to prawie z krzesła spadłem.Podjedź do serwisu to ogarną to a nie wezmą dużo.Ja za pełną diagnostyke komputerową płaciłem 175 zł.Dobra opcja i wiesz o co chodzi.

do jakiego serwisu mam podjechać, do ASO?
<<

jacek19946

Dołączenie: 24 Wrz 2018 10:14

Post 28 Wrz 2018 11:57

Tak.Tylko zapytaj o cene ewentualnego stwierdzenia usterki.Oni po prostu znaja te auta i jużna pewno mieli takie problemy.Tak mi powiedział gościu w Oplu.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

zapraf

Dołączenie: 21 Lis 2016 23:46

Post 28 Wrz 2018 12:08

jacek19946 napisał(a):Tak.Tylko zapytaj o cene ewentualnego stwierdzenia usterki.Oni po prostu znaja te auta i jużna pewno mieli takie problemy.Tak mi powiedział gościu w Oplu.

OK, ogólnie jak znam życie to powiedzą lampa do wymiany 6000 pl! ale, spróbuje , może się miło zaskoczę jak przy wymianie uszczelki smoka pompy paliwa
<<

jacek19946

Dołączenie: 24 Wrz 2018 10:14

Post 28 Wrz 2018 18:30

zapraf napisał(a):
jacek19946 napisał(a):Tak.Tylko zapytaj o cene ewentualnego stwierdzenia usterki.Oni po prostu znaja te auta i jużna pewno mieli takie problemy.Tak mi powiedział gościu w Oplu.

OK, ogólnie jak znam życie to powiedzą lampa do wymiany 6000 pl! ale, spróbuje , może się miło zaskoczę jak przy wymianie uszczelki smoka pompy paliwa

Próbuj.Ja musze jakos narazie jezdzic bo nie wiem co dokladnie musze zrobic z moim problemem bo gościu w serwisie powiedzial, że coś w lampie ale zapomniałem,a fachowców od xenonow u mnie raczej nie ma, albo słabo szukam a nie widzi mi sie jechać 300km w jedna strone do Poznania.
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości