Komunikat "Sprawdź układ wspomagania kierownicy"

<<

vip100

Dołączenie: 05 Wrz 2014 17:26

Post 05 Wrz 2014 20:09

Komunikat "Sprawdź układ wspomagania kierownicy"

Witam, dzisiaj po uruchomieniu silnika i poruszaniu kierownica pojawil mi sie komunikat "Sprawdz uklad wspomagania kierownicy" oraz ikona kierownicy z kluczem. Natychmiast sprawdzilem stan plynu do wspomagania, ktory jest na wlasciwym poziomie. Popatrzylem tez na przewody wspomagania (o ktorych naczytalem sie na forach), ale tez nie wyglada zeby byl gdzies jakis przeciek.
Po kilku ponownych uruchomieniach samochodu zauwazylem, ze blad pojawia sie nie podczas testu samochodu ale dopiero po poruszaniu kierownica. Z sily jaka uzywam do ruszania kierownica wywnioskuje, ze wspomaganie dziala ale jakby slabiej, w porownaniu z tym co bylo wczesniej... tak jakby sila wspomagania byla nieco ograniczona.
Czy ktos spotkal sie z takim problemem? Co to moze byc, co sprawdzic i czy mozna tak jezdzic czy trzeba pojechac do warsztatu?
Przeskanowalem auto OBD checkkiem i nie wykrylo mi zadnego bledu.
Bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc!

insignia_error.JPG
Sprawdz uklad wspomagania kierownicy
insignia_error.JPG (31.01 KiB) Obejrzany 5601 razy
<<

vip100

Post 08 Wrz 2014 09:22

Re: Komunikat "Sprawdź układ wspomagania kierownicy"

Krotkie uzupelnienie... komunikat zniknal na 2 dni i wspomaganie znowu dzialalo prawidlowo. Dziaj rano problem jednak powrocil.
Wyglada to tak jakby gdzie od czasu do czasu nie bylo styku, lub problem z jakims czujnikiem... tylko jakim? Co mozna by pospradzac w takim przypadku? :?:

Forum Opel Insignia poleca:

<<

sliver001

Dołączenie: 01 Maj 2013 19:19

Post 08 Wrz 2014 10:08

Z którego roku masz auto? Do liftu chyba były tylko z układem wspomagania hydraulicznym a po z elektrohydraulicznym tak jak miałem w Vectrze C. Jeśli masz przed lifta to za dużo elektroniki tam nie ma. Dziwne, że komp nie zapamiętał błędów. Jedynie co mi przychodzi do głowy to czujnik kąta skrętu kierownicy. Być może jest gdzieś w układzie czujnik ciśnienia ale tego nie wiem na 100%.
<<

vip100

Post 10 Wrz 2014 08:33

Auto jest z kwietnia 2011.
Wczoraj bylem w serwisie, bo komunikat caly czas sie pokazuje. Podlaczono auto pod komputer i nic zero bledow, a komunikat nadal na wyswietlaczu. Mechanik rozlozyl rece i powiedzial ze bez kodu bledu trudno cokolwiek powiedziec... plyn wspomagania jest, nie ubywa, nie kapie, wspomaganie dziala (moze minimalnie gorzej, dla kogos kto by nie wiedzial jak dzialalo wczesniej, to nawet nie zauwazy roznicy). Dziwna sprawa...
<<

vip100

Post 12 Wrz 2014 15:45

sliver001 napisał(a):. Jedynie co mi przychodzi do głowy to czujnik kąta skrętu kierownicy. Być może jest gdzieś w układzie czujnik ciśnienia ale tego nie wiem na 100%.

A gdzie znajduje sie ten czujnik kata skretu kierownicy?
<<

vip100

Post 16 Wrz 2014 14:37

Krotki update... dzisiaj bylem z wizyta w serwisie Opla. Po przeskanowaniu auta dedykowanym do Opla softem (nie uniwersalnym Bosch) okazalo sie ze jednak blad jest zapisany. Kod bledu to C0450 - sterownik wspomagania. Po wypieciu i ponownym wpieciu blad zniknal. Zalecenie mechanika pojezdzic i zobaczyc czy objawy sie powtorza, jesli tak sterownik do wymiany. Z tego co sie dowiedzialem to byl to pierwszy przypadek Insigni z takim bledem (tym konkretnym serwisie).
Ostatnio edytowany przez vip100, 27 Paź 2014 23:30, edytowano w sumie 1 raz
<<

vip100

Post 17 Wrz 2014 09:38

Okazalo się ze jest uszkodzona koncowka kabli przy sterowniku wspomagania. Po naprawie wszystko działa prawidłowo.
<<

Huciap

Dołączenie: 06 Wrz 2017 19:48

Post 13 Mar 2019 19:20

Panowie dzisiaj rano komunikat sprawdź układ wspomagania ale po chwili zgasł. Po sprawdzeniu icarem wyświetlił się błąd historyczny C047A. Po skasowaniu błędu na razie jest ok. Co to może być.?

Dodam że samochód to 1.6T z 2013 roku przedlift z tego co widziałem pod maską to nie ma zbiornika płynu do wspomagania czyli wychodzi że mam elektryczne. Image

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości