Tarcze hamulcowe i klocki

<<

Andrew

Awatar użytkownika

Dołączenie: 13 Lis 2010 11:09

Miejscowość: Elbląg

Post 13 Sty 2018 18:00

Re: Tarcze hamulcowe i klocki

Tak jak kolega prawi przy drugiej wymianie klocków lepiej wymień tarcze. Ja ostatnio skorzystałem (109 tys. km) z oferty Halpora wziąłem tarcze Zimmermana i EBC Green Stuff i jestem zadowolony :) Na własnym i innych użytkowników dróg bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać!
COSMO cdti, 160 kucy, X.2010, 6,8l/100km
<<

OpelInsigniaWL

Dołączenie: 07 Lip 2014 19:01

Post 10 Lut 2018 15:05

Re: Tarcze hamulcowe i klocki

Cześć,
Miałem problem z biciem tarcz (po wymianie w ASO, tarcze lite, niby dobrej klasy zestaw, taki mi doradzono w sklepie motoryzacyjnym)
Wkurzyłem się i z 10 kkm temu wymieniłem na Zimmermany Sport (zestaw) u zaufanego mechanika. (Przy okazji wyczyścili mi porządnie układ hamulcowy aby się nic nie zapiekało itp.)
Generalnie dalej przy hamowaniu z wyższych prędkości (80 km/h+) czuje i widzę drżenie na kierownicy. Są dużo mniejsze niż na poprzednich tarczach i klockach.
Jak bardzo mocno trzymamy kierownicę to można nad tym drżeniem zapanować. Na starych nie.

I tu zmierzam do sedna sprawy.. zrobiły się luzy na przekładni kierowniczej i musiałem ją wymienić..
pytanie czy takie drgania mogą przyspieszyć zużycie przekładni (oryginalny przebieg 170kkm)?
Kiedyś takich drgań nie było wcale. Nie chce mi wierzyć, że Zimmermany też już są pokrzywione. (styl jazdy raczej zrównoważony, bez gwałtownych hamowań, przyspieszeń )
Jak to nie tarcze to co? Bez hamowania, żadnych drgań nie ma. Tuleje wahaczy wymieniane w 2014 przy 103kkm w ramach akcji serwisowej
Zauważyłem jeszcze ściąganie auta w prawo.. przed wymienianą przekładni i po tak samo.
Zbieżność przedniej osi ustawiona.

Forum Opel Insignia poleca:

Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości